Lássuk, milyen varázstárgyak találhatók a mágusvilágban!
varázspálca- alapvető felszerelés mindazok számára, akik varázslóvilágban élnek. A pálca csupán a varázserő közvetítésének a segédeszköze: minél kisebb erejű a varázsló, annál kisebb a pálcája segítségével végrehajtott varázslat hatékonysága. Épp ezért van az, hogy néha a pálca nélküli varázsló is képes "fura" dolgokra, ha provokálják. Ugyanakkor a pálca a hatalom jelképe is.
Nefeledd-gömb- Neville-nek küldi a nagymamája. Malfoy elveszi tőle, majd eldobja a fák közé. Harry elkapja, és így lesz a Griffendél-ház fogója. (A legfiatalabb az elmúlt 100 évben.) A gömbben (amely kisebb labdaméretű) szürkés füst gomolyog, amely vörösre változik, ha a gazdája elfeledkezett valamiről.
a Bölcsek Köve- életelixírt termel, ami hosszú életet kínál mindenkinek.
Griffendél Godrik kardja- magába szív mindent, ami erősíti, így a baziliszkusz-mérget is.
a Tekergők Térképe- megmutat mindenkit a Roxfort területén.
a legendás jóslat- Trelawney mondja el Dumbledore-nak, de Piton kihallgatja, és félreértelmezi. Így lesz Harry Voldemort ellenfele. (Lehetett volna akár Neville is.)
Lunaszkóp- Sokat sajnos nem tudunk erről a szerkezetről, csupán annyit, hogy ezüstből készült, és feltalálása forradalmasította az asztronómiát, mivel fölöslegessé tette a holdtérképek használatát.
Omniszkóp- Leginkább a távcső és a videofelvevő keresztezéséhez hasonlítható eszköz. Kinézetre a távcsőhöz hasonlít, azonban képes arra, hogy lelassítsa, visszajátssza, illetve magyarázatokat fűzzön a látványhoz. Harry az Írország-Bulgária kviddicsmeccsen használja.
Önoltó- Igen ötletes kis eszköz, főleg, ha hátsó szándékaink vannak. Úgy néz ki, mint egy egyszerű öngyújtó, de ha egy utcalámpa (vagy más fényforrás) felé fordítva kattintanak vele, ellopja a lámpa fényét, és magában tárolja. Így a közvilágítás az önoltó újabb kattintásáig szünetel.
Deradír- Olyan radír, amelyet használva a látszólag üres oldalra láthatatlan tintával írt sorok felfedhetők. Ez hasonlít a muglivilágban is megtalálható technikához: a citromalapú tintával írt láthatatlan írást melegítéssel láthatóvá lehet tenni.
Magifix- A celluxhoz hasonló ragasztószalag, melyet a varázslók könyvek, pálcák és hasonlók megragasztására használnak.
Volt-nincs szekrény- Bár a név alapján azt hihetnénk, hogy a szekrény képes eltűnni, de nem ez a helyzet. Ahogyan a "Félvér herceg"ből kiderül, ezekből a szekrényekből egy PÁR van, és amikor megfelelően működnek, arra valók, hogy az egyikbe betett tárgy a másik szekrényből elővehető legyen.
Bűvös kés- Egy olyan varázslóbicska, amely bármilyen zárat kinyit, és bármilyen csomót felold. Az első tulajdonsága kicsit ijesztő, hoszen nem kis hatalom bármilyen zárat kinyitni, a másik azonban különösen akkor jöhet jól, amikor a fülhallgatónk madzagjait próbáljuk kibogozni.
Malíciamutató- Ez a tükör megmutatja a közelben settenkedő ellenségeket. A malíciamutatóban látható figurák ködösek és elmosódottak. Amikor azonban egy ellenséged jól látható lesz, világos jele annak, hogy már nagyon közel van.
Edevis tükre- E csodálatos tükör, melyből talán csupán egy létezik a varázsvilágban, a szívünk legmélyebb kívánságát mutatja meg. Teljes felirata: "Edevis amen ahze erkyt docr amen" visszafelé olvasva a " Nem arcod tükre (tykre) ez, hanem a szivedé (sivede)" mondatot adja ki. Nem a jövőt mutatja tehát, hanem azt a jövőt, amelyre a belé tekintő leginkább vágyik.
Oda-vissza ikertükör- Leginkáb a beépített videós mobiltelefonhoz hasonlít. Az ikertükröket használva két varázsló úgy beszélhet egymással, hogy közben látják is egymást. Feltétel, hogy mindkettejüknél ott legyen a tükör, és mindketten életben legyenek, az ikertükör ugyanis nem közvetít üzeneteket a halálon túlra. Sirius is ad egy ilyet Harrynek, amikor a fiú karácsony után visszatér Roxfortba. (arra az esetre, ha Piton nem úgy bánna vele, ahogy kellene.)
A Tűz Serlege- A lángokkal telt Tűz Serlege elhatározza, ki legyen az a három résztvevő, aki a Trimágus Tusában részt vesz (igaz, egy alkalommal nem három, hanem négy jelölt nevét dobta ki. de ez egy nagyon erős zagyváló átok következménye, szóval...) A Serleg által kiválasztott diákoknak kötelességük a Tusa minden feladatán részt venni: nevének kihirdetése után már senki nem gondolhatja meg magát.
A Teszlek Süveg- Nem valami szemvidító látvány, mégsem lehet csak legyinteni, ha ránézünk. Bár ősrégi, kissé koszos és szakadt is, mégis minden évkezdetkor a beosztás alkalmával ő nyitja az évet Roxfortban: először egy éneket ad elő, majd az új diákok fejére teszik, és mindenkiről eldönti, melyik házba kerül. Néha alaposan átgondolja a döntést. Ha bizonytalan, hová is tegye a diákot (mint pl. Harrynél), még akár az illető véleményét is figyelembe veheti.
A Merengő- Egy kőtál, amelybe tárolás céljából gondolatokat lehet helyezni ezüstös köd formájában. A pálcával a gondolatokat az agyból a merengőbe lehet helyezni. Ha túl sok gondolat gyötör, vagy egyszerűen Legilimencia ellen szeretnénk védekezni, akkor egy merengőre van szükségünk. A probléma csupán az, hogy bárki, aki arra jár, beletekinthet a tálban kavargó gondolatokba, és első kézből élheti át maga is az emléket, így akár egy idegen is tanúja lehet legbelső emlékeinknek.
Időnyerő- Bármekkora méretű lehet, de mindig órára hasonlít. Minden egyes felhúzás egy órával röpít vissza az időben. arra azonban vigyázni kell, hogy amikor már elhagytuk a saját időnket, semmiképpen se fussunk össze múltbéli önmagunkkal, mert annak szörnyű következményei lehetnek. Kivétel, persze, ha rendszeresen használjuk az Időnyerőt, hiszen ebben az esetben az egyik mi vidáman odainteget a másik mi-nek, és talán még össze is mosolygunk. De a teljes káoszt elkerülendő, a minisztérium gondosan szabályozza az időnyerők használatát. Minden időnyerőt a Mágiaügyi Minisztérium Rejtély- és Misztériumügyi Főosztályának Időszobájában tartottak, egy különösen sok zűrzavarral járó összecsapás folyamán azonban az összes megsemmisült.
Subrosa- szenzor- Leginkább egy TV-antennára hasonlít, azonban ha titokzatoskodást (hazugságot, félrebeszélést vagy elhallgatást) érzékel, rezegni kezd. Szakértő kezekben a Subrosa-szenzor képes azt is megállapítani, hogy egy bizonyos tárgyon vagy személyen nincs-e valamilyen átok, rontás vagy bűbáj.